DO TABLICY!
Cykl debat prowadzony przez Justynę Suchecką

Pierwsza debata z cyklu „Do tablicy!” dotyczy czasu pracy nauczyciela i powodów, dla których ta kwestia powinna interesować rodziców i uczniów. Udział biorą: Dorota Łoboda (radna m.st. Warszawy, przewodnicząca Komisji Edukacji, wiceprzewodnicząca Warszawskiej Rady Edukacyjnej) i Dariusz Martynowicz (nauczyciel, innowator).


Dorota Łoboda
radna m.st. Warszawy, przewodnicząca Komisji Edukacji, wiceprzewodnicząca Warszawskiej Rady Edukacyjnej, teatrolożka. Mieszka i prowadzi żłobek na Żoliborzu. Liderka ruchu Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji, prezeska fundacji Rodzice Mają Głos, członkini rady konsultacyjnej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Jako jedna z inicjatorek wniosku o referendum w sprawie reformy edukacji uczestniczyła w ogólnopolskiej zbiórce podpisów, w czasie której zebrano ich blisko milion. Od wielu lat angażuje się w działalność rad rodziców, działania na rzecz społeczności lokalnej, promowanie dobrej edukacji i walkę o prawa kobiet.


Dariusz Martynowicz
nauczyciel języka polskiego, członek grupy SUPERBELFRZY RP, edukator, trener. Dyrektor Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli Centrum Edukacji i Rozwoju PROGRESOWNIA. Fascynat kreatywności i nowoczesnych technologii. Microsoft Innovative Education Expert w latach 2019-2022, Microsoft Innovative Master Trainer w roku szkolnym 2020/21. Wpisany na prestiżową listę 100 Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych za szczególny wkład w podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli. Wyróżniony nagrodą specjalną w konkursie im. I. Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Człowiek Roku 2020 „Gazety Krakowskiej” za rozsądne i sensowne zmiany w polskiej edukacji. Finalista konkursu Nauczyciel Roku 2021.
 

Dokumentacja